Notice: WP_Scripts::localize hatalı çağırıldı. $l10n parametresi bir dizi olmalıdır. Komut dosyalarına rastgele verileri iletmek için bunun yerine wp_add_inline_script() işlevini kullanın. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 5.7.0 sürümünde eklendi.) in /home/tarimakademisi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5313
Üzüm asmamı ne zaman ve nasıl budamalıyım? - Tarım Akademisi

Üzüm asmamı ne zaman ve nasıl budamalıyım?

Bahçemdeki üzüm asmasının meyvelerini topladım. Şimdi onu ne zaman ve nasıl budamam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Bahçe Uzmanı Cevaplıyor :

Asmalar kıştan önce budanmamalıdır çünkü kışın sertliğine bağlı olarak kalan filizler de donabilir. Dalları olduğu gibi bıraktığınızda da uçları donabilir ancak bu durumu gelecek sezon telafi edebilirsiniz.

Gelecek sene bir önceki yıldan kalan dalları yeni sürgünler verdiğini göreceksiniz, bu sürgünler mevsiminde meyve verecektir. Bu yüzden sürgünleri mümkün olduğunca kesmeyin ve kışın ilerleyen günlerinde dalları üzerlerinde 5 ila 7 tomurcuk kalacak şekilde kısaltın.

Ancak kesim işlemini kışın sonuna bırakmayın çünkü asmanız “kan kaybı” yaşayabilir.

Hakkında akademi

Ayrıca Kontrol Et

Adaçayı Nasıl Yetiştirilir?

Akdeniz Bölgesi’nde yetişen ıtırlı bir bitki olan adaçayı, hoş kokulu şifalı bir bitkidir Adaçayı, pembe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir