Notice: WP_Scripts::localize hatalı çağırıldı. $l10n parametresi bir dizi olmalıdır. Komut dosyalarına rastgele verileri iletmek için bunun yerine wp_add_inline_script() işlevini kullanın. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 5.7.0 sürümünde eklendi.) in /home/tarimakademisi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5313
Güllerimde ki kahverengi lekelere karşı ne yapabilirim? - Tarım Akademisi

Güllerimde ki kahverengi lekelere karşı ne yapabilirim?

Gülleri çok seviyorum ve kendi “GÜL KRALLIĞIMI” yarattım. Ne yazık ki kısa süre önce güllerimde kahverengi lekeler oluştu. Ben de bu yaprakları ayıklayıp gübreye ayırmadan imha ettim fakat kahverengi lekeler geri döndü… Bahçecilik mağazasından aldığım özel gül spreyi bile bu sorunu çözemedi. Ne yapabilirim?

Bahçe Uzmanı Cevaplıyor :

Gülleriniz bir mantarın sebep olduğu gül küllenmesi hastalığına yakalanmışlar. Güllerinizi dikerken bahçenizin güneşli yerlerini seçin ve fidanların birbirine çok yakın olmamasına özen gösterin. Böylece yaprakların daha hızlı kurumasını sağlayarak mantarların sevdiği nemli ortamın oluşmasını önleyeceksiniz.

Güllerinizin toprağı biraz alkali olmalıdır. Eğer mantar öldürücü kullanıyorsanız, kullandığınız ilaçları sık sık değiştirin ve farklı etken maddeler içermelerine dikkat edin çünkü mantarlar zamanla bitki öldürücülere(herbisid) bağışıklık kazanırlar.

Uzun vadede güllerinizi mantara dayanıklı gül çeşitleriyle değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Hakkında akademi

Ayrıca Kontrol Et

Adaçayı Nasıl Yetiştirilir?

Akdeniz Bölgesi’nde yetişen ıtırlı bir bitki olan adaçayı, hoş kokulu şifalı bir bitkidir Adaçayı, pembe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir