Notice: WP_Scripts::localize hatalı çağırıldı. $l10n parametresi bir dizi olmalıdır. Komut dosyalarına rastgele verileri iletmek için bunun yerine wp_add_inline_script() işlevini kullanın. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 5.7.0 sürümünde eklendi.) in /home/tarimakademisi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5313
Dünyada Açlık ve Obezite Sorunu.. - Tarım Akademisi

Dünyada Açlık ve Obezite Sorunu..

Dünyada Açlık ve Obezite Sorunu Ancak Küçük Aile Çiftçileri Sayesinde Çözülebilir..!

BM Genel Kurulu Başkanı Maria Fernanda Espinosa, Roma’da yaptığı açıklamada, yetersiz beslenme ve diğer yetersiz beslenme biçimleriyle mücadele etmek ve sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için küresel çabaların ön saflarında yer alan aile çiftçilerine, dünyada artan açlık ve obezite dolayısıyla daha güçlü destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Espinoza, FAO (BM Gıda ve Tarım Örgütü) ve IFAD (Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu) tarafından aile çiftçiliğinin önündeki zorlukları ve fırsatları tartışmak için düzenlenen uluslararası diyalog toplantısında 300’den fazla katılımcıya yaptığı konuşmada, “Üretilen gıdaların üçte birinin kaybolduğu ya da boşa harcandığı ve arazinin üçte birinin hayvancılık için kullanıldığı bir dünyada, bu insanlar geçim kaynaklarını, iş dünyasını, topluluk uyumunu ve kırsal alanlarda kalkınmayı destekleyebilecek hayati sosyoekonomik aktörler olarak görülmeli” dedi.

Espinosa, aile çiftçilerinin, yaklaşık 1 milyon bitki ve hayvan türünün neslinin tükenme riski altında olduğu konusundaki endişe verici uyarılar bağlamında, tarımsal biyolojik çeşitliliğin ve geleneksel bilgilerin korunmasına önemli bir katkıda bulunduğunu belirtti.

“Hem dünyadaki eşitsizlik hem de gıda kalitesi açısından da büyük bir zorluk yaşıyoruz” diyen Espinoza, “Dünyanın açlık ve obezite oranlarının eşzamanlı endişe verici bir yükselişine tanık oluyoruz. Pastoralistlerden yerli halklara ve orman sakinlerine kadar aile çiftçileri, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi için çok önemli bir katkı sağlıyor” şeklinde konuştu.

FAO Basın Bülteni…

26 Mayıs, 2019 Roma…

Hakkında akademi

Ayrıca Kontrol Et

Doğru gübreleme

Balkon ve bahçe bitkilerinin sağlıklı büyümenin yanı sıra iyi meyve vermeleri ve çiçek açmaları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir